Dedektörler Hakkında Yararlı Bilgiler - Mdc Elektronik

Dedektor Ara
İçeriğe git

Ana menü:

Dedektörler Hakkında Yararlı Bilgiler

Makaleler
DEDEKTÖRLER HAKKINDA GENEL BİLGİLER 

1- Metal dedektörü hakkında 

Metal arama dedektörlerinin kendine has özellikleri vardır bunlar bu dedektörlerin define aramaya yardımcı olabileciğini belirler. Metalleri cinslerine göre ayırabilen dedektörler define dedektörü olarak bilinirler.

Define Dedektörleri VLF sistem ve Pulse Sistem olaraka 2 sınıfta toplanır.

VLF Dedektör Sistemi Very Low Frequency, çok düşük frekans sistemi sahip dedektörlerdir. VLF sistem dedektörler genellikle yüzeysel aramalar yapmak için kullanılır. Metal ayırma kabliyetleri çok yüksek olan bu cihazlar sikke, para, yüzük vb. metalleri tespit edebilir. Özellikle tek para avcıları vlf sistem dedektörleri kullanmaktadırlar.

Pi Sistem Pulse İnduction Dedektör Sistemi: Pals dedektör sistemi olarak bilinen güçlü sinyal gönderme özelliğine sahip dedektör[1]lerdir. Pals Dedektörler defineciler tarafından güçlü sinyal gönderme özelliğinden dolayı derin aramalar için kullanılır. Pi Dedektörler gelişen teknoloji ile metal ayrımı yapabilmektedir. Pulse Dedektörler genellikle 1mx1m, 1,5mx1,5m veya 2mx2m kare şeklindeki arama bobinleri ile kullanılır. Çok güçlü sinyal gönderme yapıları bazı arazilerde toprak yapısına göre arama esnasında yanıltıcı sinyaller alabilir.

2- İkinci el dedektör alım satımı hakkında 

Sıfır dedektörlerin fiyatları yüksek olmakla birlikte ekonomik olarak dedektör sahibi olmak isteyen kullanıcılar tarafından tercih edilir. Dedektörünü daha üst model ile değiştirmek isteyenler, yada artık dedektör ile arama yapmak istemeyen kişiler tarafından ikinci el olarak dedektörler satılmaktadır. İkinci el dedektör almak isteyenler öncelikle dedekörün çalışmasına, faturasına ve garantisi olup olmadığına dikkat etmelidir.

3- Altın arama dedektörleri hakkında 

Bu bölümde ham altın madenini ve çok küçük altınları tespit edebilen makinalardan bahsedeciğiz. Altın madeni ve bit para dediğimiz çok küçük altın sikkeleri tespit edebilen makinalar yüksek frekanslı olması gerekmektedir. Dikkat ederseniz firmaların sitelerinde gold dedektör olarak tabir ettiği cihazlar 12 khz frekansın üstünden dedektörlerdir. Dedektörlerin kHz nekadar yükselirse küçük metallere hassasiyeti okadar artmaktadır.

4- Kiralık dedektörler hakkında 

Kiralık dedektör hizmeti şuanda dedektör piyasasında en çok verilen hizmettir. Dedektör almaya ekonomisi yetmeyen veya kısa süreli kullanımlar için tercih edilebilen bir hizmettir. Kiralık Dedektörler ile ilgili sıkıntı yaşamamak için bu hizmeti aldığınız firmanın size iyi eğitim vermesini ve gerektiğinde gittiğiniz yerlerde telefonla destek vermesini isteyiniz. Kiralık Dedektörlerde mutalaka ihtiyacınıza ugyun dedektörü kiralamanız gerekmektedir. Burada dedektör kiralamak istediğiniz firma ve firma yetkilisi çok önemlidir. Aldığınız bilgiler abartıdan uzak gerçek bilgiler olmalıdır

5- Toprakaltı görüntüleme cihazları hakkında 

Son dönemlerde GPR olarak tabiredilen ve EMS çalışan sistemler define amacı ile ülkemizde kullanılmaktadır. Bu cihazlar aslında temel kullanım bakımından kolay cihazlardır fakat almış olduğunuz görüntüleri yorumlamak gerçekten biraz zordur. Mutlaka satın aldığınız veya kiraladığınız dedektör firmalarından bu görüntüleri yorumlama konusunda iyi bilgiler almanız gerekmektedir.
 
Mega Dedektör Merkezi 2016
İçeriğe dön | Ana menüye dön